O mnie

Witam, nazywam się Małgorzata Sulewska i cieszę się, że jesteś na mojej stronie.

forMAT K / for MAT KA to pasja zrodzona z miłości do macierzyństwa. Fotografia inspirowana wyjątkowym życiem kobiety – matki. W swojej twórczości staram się łączyć malarstwo z fotografią.


Z wykształcenia jestem magistrem sztuki oraz pedagogiem.
Jako doświadczony fotograf projektuję także tła artystyczne do sesji studyjnych w Black Drop Factory – serdecznie zapraszam 😉

Posiadam tytuł oficjalnego nauczyciela i jurora w kilku międzynarodowych konkursach fotograficznych: NPC – Newborn International Community , AAPC – Afns Award Prime Contest , ICP AWARD – Best Newborn Children and Maternity Portraits. Ponadto jestem ambasadorką marki Quadralite, Irix Lens i Duonet Wydruki Fotograficzne.

Zostałam wielokrotnie wyróżnionym fotografem w konkursach typu – 35 Awards, This Magazinie, Child Photo Competition, Art of Portrait Photography, Gallery of Refined Art.

W całorocznym, międzynarodowym konkursie 7tH 35 AWARDS zdobyłam pierwsze miejsce na świecie jako fotograf w Kategorii Fotografii Dziecięcej Roku 2021 . Brało w nim udział 124 800 fotografów, 174 kraje, 470 500 zdjęć uczestniczących w konkursie. Jedno ze zdjęć opublikowano w katalogu zwycięzców konkursu.

W całorocznym, międzynarodowym konkursie MIFA Photography Competition 2022 w Kategorii Fine Art na poziomie zaawansowanym (Professional Fine Art Photographer of the Year ) zdobyłam złoto i kilka wyróżnień.

W całorocznym, międzynarodowym konkursie 8th FAPA Fine Art Photography Awards (organizowanym w Londynie) w Kategorii Fine Art na poziomie zaawansowanym (Professional Fine Art Photographer of the Year) otrzymałam nominację do nagrody głównej i białą odznakę wraz z certyfikatem.

W całorocznym, międzynarodowym konkursie 6TH 35 AWARDS zdobyłam trzecie miejsce na świecie jako fotograf w Kategorii Fotografii Dziecięcej Roku 2020. Brało w nim udział 117 514 fotografów, 173 kraje, 444 000 zdjęć uczestniczacych w konkursie. Jedno ze zdjęć opublikowano w katalogu zwycięzców konkursu.

W konkursie 5TH 35 AWARDS (2019r) na podstawie rankingu za 3 najlepsze zdjęcia wpisałam się do TOP 35 fotografów na świecie w kategorii „fotografia dziecięca”, TOP 35 fotografów w Polsce oraz otrzymałam publikacje w katalogu. Całkowity udział wzięło 117541 osób ze 173 krajów. W sumie przesłano 418 000 zdjęć.

W 2019r. International Kid Model Magazine opublikował wywiad ze mną oraz pokazał trzy moje fotografie, jedna z nich stanowiła jego okładkę.

Linki do artykułów online związanych z moją twórczością

Niezłe Aparaty

Art of portrait photography magazine

A FASHION MAGAZINE FOR EVERYBODY

Szeroki Kadr by Nikon

Graine de photographe

Odkąd pamiętam zawsze ciągnęło mnie w stronę sztuki. Kiedy wielu nastolatków zastanawia się do jakiego liceum pójść, ja wiedziałam. Zawsze podążałam za tym co mówiło mi serce. Tworzyłam, jak szalona, kochałam malować chmury, rysować ludzi i robić zdjęcia przyrodzie. Nagrywałam krople wody spadające z rynny, robiłam zdjęcia plastikowej butelce, którą przenikało światło słońca. W kościele zamiast skupić się na mszy podziwiałam malowidła i rzeźby, a wraz z przyjmowaną wiedzą z historii sztuki rozszerzałam swoje zainteresowanie oknami, sklepieniami itd. Uwielbiam wspominać czasy, gdy przytaszczałam swoje ogromne (prawie 3 metrowe) obrazy z martwą naturą i pytałam rodziców, co o tym myślą , a oni zdumieni nieśmiało pytali “dlaczego te namalowane krzesła zaszczyciły, aż tak duży format?”. Jak wiadomo życie pisze zaskakujące scenariusze. W pewnym momencie miałam zakaz malowania farbami ze względu na moje zdrowie, ciężko mi było się odnaleźć, ale zachwyciłam się wtedy czymś zupełnie innym. Widokiem malutkiej dziewczynki, jej minkami, buziaczkami i … bardzo pragnęłam to jakoś utrwalić. Wciąż nie mogłam malować, nie miałam nawet już do tego warunków więc sięgnęłam po aparat, który pozostał w mojej dłoni do dziś. Tą dziewczynką była oczywiście moja córeczka. Aktualnie posiadam już dwóch osobistych modeli – pojawił się także Jaś <3

Na dole strony przedstawiam galerię dyplomów ze swoich osiągnięć.

Jeśli szukasz fotografa z rodzicielskim i artystycznym podejściem do zdjęć to zapraszam 🙂 Dla nas rodziców nic nie jest ważniejsze niż bezpieczeństwo maluszka, szczególnie w jego pierwszych dniach życia. Ukończyłam w tym celu specjalne warsztaty i wciąż dbam o uaktualnianie swojej wiedzy oraz umiejętności. Regularnie uczestniczę w kursach i szkoleniach, by każda sesja mogła być inna, indywidualna, wyjątkowa, tylko dla Ciebie…
Studio znajduje się… w moim domu 🙂 Dlaczego? Pragnę zaprosić Was do swojego intymnego świata. Chcę, by dzieci czuły się jak w domu … Oczywiście mam przygotowane do tego oddzielne pomieszczenia, gdzie możecie czuć się swobodnie i bezpiecznie.
Do każdej sesji przygotowuję się indywidualnie. Poświęcam czas na stworzenie (często własnoręcznie) nowej scenografii, dekoracji lub ubranek. Staram się, by sceneria i ubranka dla każdego noworodka były inne, niepowtarzalne, ponieważ Twój maluszek jest wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju.

W razie pytań proszę wysłać zapytanie poprzez formularz zawarty w zakładce KONTAKT, zadzwonić na numer 725 408 597, bądź wysłać wiadomość na Facebooku.

65762218_1276417842519114_6553046145713569792_o
« z 27 »